Telefon
+ 420 / 608 569 992
Provozní doba
Po-Pá 7.00-17.00
Kontaktujte nás

Výkopy bazénů a zahradních jezírek

Výkopy bazénů a bagrování zahradních jezírek

Založení bazénu nebo okrasných či koupacích zahradních jezírek je složitá, ale krásná věc, která potřebuje řádnou přípravu a realizaci celého vybagrování. Nejdůležitější a základní věc při hloubení terénu pro bazén nebo jezírko je správný výkop a vyrovnání dna.

Firma MiBoS s.r.o. provede vyhrabání jámy pro bazén. Ostatní práce jako uložení bazénu, instalace filtrace apod. si zajišťuje zákazník.

Vytyčení a vyměření výkopu

Výkop bazénu potřebuje stejné vyznačení obvodů jako je tomu např. u vyznačení obvodu domu. I zde obvody vytyčíme dle dokumentace, případně dle rad a spolupráce firmy, která bazén či jezírko dodává. U výkopu bazénů se dále řeší i výkop pro filtraci a protiproud.

Výkop jámy pro bazén nebo zahradní jezírko

Ve vytyčeném prostoru pro bazén vybagrujeme odpovídající jámu.

Vyrovnání a dorovnání dna výkopu

Jakmile je hotový výkop pro bazén nebo zahradní jezírko, je třeba vyrovnat dno jámy. Vyrovnání provádíme vysypání štěrkem. Na dorovnání se doporučuje štěrk jemnější. Vyrovnání provádíme vysypáním štěrkem a nebo vylijeme betonovou desku (kvůli spodní vodě).

Úprava terénu

Pokud je bazén či jezírko hotové, je potřeba provést úpravu v jeho okolí. Vhodně zarovnáme v závislosti s terénem pozemku, u bazénu se pak pokládá dlažba.

Naše fotky z výkopů bazénů a bagrování zahradních jezírek